Daně v investování

Daně v investování
Investice
Kurz
Online

Během 23 minut vám daňový poradce vysvětlí obecné principy zdanění příjmů z investic. Řeč bude hlavně o zdanění příjmu z akcií, dluhopisů, příjmů ze soukromého životního pojištění, penzijních produktů nebo jakými způsoby se daní například různé druhy renty. Podíváme se na příjmy z kapitálového majetku podle § 8 ZDP, ostatní příjmy podle § 10 ZDP, rozdíly mezi srážkovou a progresivní sazbou daně. Zjistíte, na co si dát pozor u movitějších klientů s příjmy nad 1,8 mil. Kč a nad 5 mil. Kč. Informace v kurzu jsou platné pro zdaňovací období za rok 2022. Přístup k obsahu vám zůstane do 31.12.2023.

Obsah

 • Příjmy z kapitálového majetku § 8 ZDP
 • Ostatní příjmy § 10 ZDP
 • Sazba daně z příjmů fyzických osob 
 • Závěr

V kurzu se naučíte:

 • Co spadá do příjmů z kapitálového majetku
 • Jak se daní tuzemské příjmy a zahraniční příjmy
 • Co spadá mezi ostatní příjmy
 • Kdy je aplikována srážková daň 15 % a kdy naopak není
 • Které příjmy jsou od daně osvobozené
 • Kdy je třeba hlásit příjmy správci daně i když nevzniká povinnost daň odvést
 • Kdy je sazba daně 15 % a kdy 23 %
 • Jaký měnový kurz lze využít pro přepočet do českých korun
 • Kdo musí zdaňovat příjmy v případě společného jmění manželů

Průběh

 • Přístup k obsahu kurzu máte do 31.12.2023
 • Kurz je vhodný pro úplné nováčky i pro zkušené poradce, kteří potřebují doplnit znalosti v oblasti daní.
 • Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Lektoři

Jsem členem Komory daňových poradců zapsaný pod evidenčním číslem 4777. Mám více než desetileté zkušenosti se zpracováním daňových přiznání a poradenství pro právnické i fyzické osoby.

Daňové poradenství je právní pomoc a finančně ekonomické rady ve věcech daní, odvodů, poplatků a jiných plateb, jakož i ve věcech které s nimi přímo souvisí. Zajistím správné splnění daňových a odvodových povinností včetně komunikace s finančními úřady a dalšími orgány státní správy. Samozřejmou součástí mých služeb jsou konzultace a poradenství v ekonomické oblasti.

Honza Čížek působí ve finančnictví již 14 let. Začínal přímo v pojišťovně na úseku podpory při pojistných událostech v neživotním pojištění. Dále působil jako finanční poradce ve větších poradenských společnostech, které fungovaly na bázi MLM a posléze i jako junior manažer. V poslední z nich se začal z větší části zabývat vzděláváním poradců a do toho vnášel své zkušenosti z poradenské praxe.  Posledních 8 let se již naplno věnoval pouze vzdělávání finančních poradců, srovnávání produktů pojištění, investic a úvěrů a tvorby metodiky pro posouvání od zprostředkování k poradenství.

Ve VECTOR Certifikace působí jako lektor, kde propojuje praktické příklady z práce s klienty a legislativní požadavky na provozování této profese. Do svých vzdělávacích aktivit rád používá analýzy a statistiky, aby tím podpořil argumenty finančních poradců při jednání s klienty.

Jeho motto je: „Mou misí ve finančním poradenství je získat tomuto oboru důstojné postavení vedle dalších odborných podnikatelských profesí.“

290 Kč
včetně DPH

Hodnocení kurzu

3,8 (4)
Přečtěte si hodnocení

Hodnocení kurzu

„Stručné, jasné, moc se mi to líbilo, děkuji“

„Určitě dobré a užitečné vědět. V kurzu mi chybí vysvětlení, jak posuzovat pravidelnou investici, kdy část splňuje časový test (pravidelný nákup provedený před více než 3 lety) a část ne. Jak postupovat v případě prodeje celé pozice, jak v případě části.“

„O VECTORU jsem slyšel jen nádherná hodnocení. Ale hned první zkušenost a KATASTROFA!!! To jako vážně? Daně v investování si představuji úplně jinak - co takhle úroky u úvěrů, danění odkupného, danění odbytného i ve vztahu k invaliditě? Co kryptoměny? Není jich málo. Co takhle danění typu investiční byt? Co danění služeb crowdfounding - BONDSTER, FINGOOD, INVESTOWN. Co komodity, zlato stříbro, které je z nich u nás asi nejznámější? Ve videu je nástěnka, a texty na ní snad z poloviny nebyly probrány :( Je třeba přidat v takovém kurzu. Nejraději bych chtěl vrátit peníze - ale je to poprvé, zkusím další kurzy, tak mně nezklamejte :) Hlavně, když v tomto videu vystupuje pan Čížek, což je borec nad borce a mám k němu úctu.“

Co by vás ještě mohlo zajímat?

Videokurz na pojištění – teoretická část

Videokurz na pojištění – teoretická část

Kurz Online Certifikace Pojištění
Trendy v autopojištění

Trendy v autopojištění

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění
Úvod do velkých pojistných rizik

Úvod do velkých pojistných rizik

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění
Pojištění motorových vozidel

Pojištění motorových vozidel

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění