ESG - odpovědné investování, módní trend nebo jasný směr?

Nové
ESG - odpovědné investování, módní trend nebo jasný směr?
Investice
Kurz
Následné vzdělávání
Online

V programu nás odborník na toto téma - Bc. Lukáš Paldus, EFP, EFA provede množstvím zkratek a legislativních požadavků. Udržitelnost není jen "výmysl" EU, ale vychází z cílů cca 196 zemí světa (OSN) a má své opodstatnění. Pochopíte, jak může přístup poradce k ESG přispět klientům při skládání portfolia a ovlivnit tak i jeho výkonnost. Dozvíte se o trendech kapitálových trhů USA, Londýna, Evropy i ČR a o vybraných společnostech, které se zavázaly být uhlíkově neutrální a co je k tomu vede. Zjistíte, že se mění náklady na výrobu elektřiny ze solárů, uhlí i jiných zdrojů a není tedy vše tak, jak tomu bylo ještě před několika lety. Cenné jsou i vlastní zkušenosti Lukáše s tvorbou ESG portfolia a hlavně s mýty, které okolo ESG kolují.

Na závěr dostanete jednoznačnou odpověď na otázku: ESG – odpovědné investování, módní trend nebo jasný směr? V bonusovém veřejném videu se dozvíte, jak konkrétně vyhledávat fondy a společnosti, které se tématu ESG věnují a jak porovnávat nejrůznější parametry. Zjistíte, jak moc sami přispíváte ke změně klimatu a a jejím dopadům na člověka. Zkratka ESG (z anglického „Environmental, Social and Governance“) odkazuje na nové požadavky v oblasti společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti. Jedná se o téma, které vstupuje do každodenního života firem, podnikatelů i občanů.

Kurz je vhodný jako doškolovací kurz pro investiční zprostředkovatele a poradce.

Lekce

 • Legislativa ESG a výklad pojmů
 • Co znamená udržitelný rozvoj?
 • Jaká jsou kritéria pro ESG
 • ESG USA + svět
 • ESG Evropa
 • ESG ČR
 • Jak se ESG promítá do inv. strategií v oblasti financí a pojištění?
 • Závěr

Závěrečný test

 • Závěrečný test je elektronický a obsahuje 8 otázek s jednou správnou odpovědí.
 • Pro úspěšné složení kurzu je třeba správně zodpovědět alespoň 6 otázek (75 %).
 • Časový limit závěrečného testu je 10 minut.
 • Závěrečný test lze opakovat ihned a neomezeně.
 • Po úspěšném složení závěrečného testu obdrží účastník elektronický certifikát o úspěšném absolvování kurzu

Průběh

Zaměření: investiční poradce, investiční zprostředkovatel, obchodník s cennými papíry
Forma: distanční (elektronická)
Rozsah: 2 hodiny
Kurz je vhodný jako doškolovací kurz pro investiční zprostředkovatele a poradce.

Lektoři

Lukáš ve financích působí od roku 2004. Nejprve jako student, následně jako finanční poradce. Od roku 2014 spoluzakladatel a obchodní ředitel specializovaného investičního poolu In Investments a.s.

"Jsem majitelem a obchodním ředitelem ve společnosti In Investments a.s. Spolu s celým týmem vytváříme a podporujeme komunitu investičních profesionálů, kteří zhodnocují klientům finanční majetek v modelu placeného investičního poradenství. Naši poradci klientům spravují majetek v hodnotě více než 4 mld. Kč. Opíráme se o bohaté zkušenosti, znalosti finančního trhu a vyladěné know-how. Modelujeme a spravujeme investiční portfolia, vyhledáváme atraktivní investiční příležitosti. Cílem naší firmy je maximálně usnadnit investičním poradcům jejich práci s klientem."

Ing. Miroslav Škvára, MBA se od roku 1993 do roku 2019 věnoval finančnímu poradenství. Pracoval ve stavební spořitelně, penzijním fondu, životní pojišťovně. V roce 1995 úspěšně vykonal makléřskou zkoušku na cenné papíry a kapitálové trhy pořádanou Ministerstvem financí. Přednášel externě na Czech Management Institute Praha a na MÚVS ČVUT. Od roku 2010 se specializuje na vzdělávání v oblasti financí. V letech 2014 a 2015 spolupracoval na projektu SEKO „Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí“ pořádaném Fondem dalšího vzdělávání.

Pravidelně publikuje a připravuje webináře na téma finanční gramotnosti. Od roku 2013 se věnuje lektorské činnosti v souvislosti s certifikacemi finančních poradců na penzijní produkty, spotřebitelské úvěry a investiční produkty. V roce 2016 byl Zlatou korunou jmenován Akademikem roku. Je autorem učebnice Finanční gramotnosti. Dlouhodobě vyučuje předmět Finanční gramotnost na Gymnáziu Voděradská v Praze 10. Je autorem kurzu Základní znalosti v oblasti drahých kovů. Působí jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti VECTOR Certifikace s.r.o.

390 Kč
včetně DPH

Následné vzdělávání

2 hodiny na investice

Hodnocení kurzu

5,0 (1)
Přečtěte si hodnocení

Hodnocení kurzu

Co by vás ještě mohlo zajímat?

Nové
Poptávka po úvěrech a změny v ekonomice

Poptávka po úvěrech a změny v ekonomice

Kurz Online Úvěry Následné vzdělávání
Pojištění při financování bydlení

Pojištění při financování bydlení

Pojištění Kurz Online Následné vzdělávání
Životní pojištění a možná připojištění

Životní pojištění a možná připojištění

Pojištění Kurz Online Následné vzdělávání
Pojištění bytových domů a společenství vlastníků jednotek