Investiční akademie zakončená akreditovanou zkouškou

Nové
Certifikace
Investice
Online
Webinář

Baví vás investice? Posuňte své znalosti na profesionální úroveň a získejte celostátně uznávaný certifikát s neomezenou platností. Během 1 měsíce vás naučíme základy kapitálových trhů tak, abyste složili nejtěžší zkoušku akreditovanou u ČNB. S touto zkouškou můžete pracovat na zajímavých pozicích například u investičního zprostředkovatele, obchodníka s cennými papíry nebo v investiční bance. Akademií vás provedou přední čeští ekonomové a odborníci na kapitálové trhy. Začínáme 4.11.2022.

Akademie obsahuje:

 • 8 živých webinářů
 • Záznamy ze všech webinářů až do 31.12.2022
 • Pokus o vykonání akreditované (distanční) zkoušky na investice v hodnotě 1700 Kč
 • Online přípravný kurz na zkoušku (který obsahuje všechny testové otázky) v hodnotě 250 Kč
 • Unikátní studijní nástroj RED 50 (50 nejtěžších otázek) v hodnotě 99 Kč

Garance vrácení peněz

Vyzkoušejte 2 webináře a pokud zjistíte, že to není pro vás, vrátíme vám peníze. Vrácení peněz lze uplatnit nejpozději 9.11.2022.

Akademie bez zkoušky

Zajímá vás téma, ale zkoušku nepotřebujete, nebo už jí máte složenou? Nevadí! Odečteme vám z ceny akademie 1000 Kč. V objednávce nám vyplňte poznámku, že chcete akademii "bez zkoušky", následně vám objednávku upravíme.

Úspěšné zvládnutí investiční akademie a vykonání zkoušky může změnit váš život. Využijte této jedinečné šance a investujte do své budoucnosti. Čekají na vás zajímavé pozice v oblasti investic a kapitálových trhů. Štěstí přeje připraveným.

Témata

 •   4.11.2022 od 17:00 do 18:30 Finanční trh - Dominik Stroukal, Jan Čížek
 •   8.11.2022 od 17:00 do 18:00 Investiční fondy - Michal Král
 • 10.11.2022 od 17:00 do 18:30 Cenné papíry I. - Štěpán Křeček
 • 11.11.2022 od 17:00 do 18:30 Cenné papíry II. - Tomáš Daňhel
 • 14.11.2022 video - Daně v investování - Martin Protiva
 • 16.11.2022 od 17:00 do 18:00 Investiční služby - Aleš Prandstetter
 • 22.11.2022 od 17:00 do 18:30 Pokročilé strategie (pro souhrnnou zkoušku) - Lukáš Kovanda
 • 24.11.2022 od 17:00 do 18:00 Deriváty (pro souhrnnou zkoušku) - Radim Dohnal
 • 29.11.2022 od 17:00 do 18:00 Opakování a nejtěžší otázky - Jan Čížek
 •   6.12.2022 od 9:00 doporučený termín zkoušky (termín si můžete změnit v uživatelském účtu)

Změna v termínech webinářů vyhrazena.

V akademii se naučte:

 • Jak funguje finanční trh, jeho význam, dohled a jak funguje inflace
 • Co je to ETF, OPF, FKI, jaké jsou výhody fondů i jejich rizika
 • Jak se ve fondech vyznat a hodnotit je
 • Co je to dluhopis, jednotlivé druhy a jejich použití
 • Jak fungují akcie, jejich druhy a práva s nimi spojená
 • Co je to peněžní trh a jaké cenné papíry se na něm obchodují
 • Způsoby oceňování akcií a dluhopisů
 • Kdo je to emitent a jak probíhá emise cenných papírů
 • Jak se vyznat v daních v investování, jak se daní příjem z kapitálového majetku a jak z prodeje cenných papírů
 • Způsoby poskytováních investičních služeb a pravidla, která se k nim vážou
 • Povinnosti obchodníků s cennými papíry, investičních společností, zprostředkovatelů a vázaných zástupců
 • Co je to garanční fond obchodníků s cennými papíry
 • Základní i pokročilé investiční strategie
 • Makroekonomické ukazatele a jak s nimi pracovat, zajištění rizik, psychologie trhů
 • Základy derivátů – co je to opce, forward, swap, futures,…
 • Jak pracovat s deriváty, jak deriváty využívat při investování a způsoby oceňování derivátů

Průběh

Akademie probíhá online na platformě Zoom ve stanovaných termínech. Odkaz pro přihlášení na webinář budete mít k dispozici v naší aplikaci u dané lekce a obdržíte jej také s předstihem na e-mail. 

Akademie je vhodná pro úplné nováčky i pro zkušené poradce, kteří si chtějí rozšířit odbornost.

Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Pro skupiny od 4 osob je možné získat množstevní slevu.

Lektoři

Michal ve společnosti Conseq Investment Management pracuje v oddělení externí distribuce. Zde působí už 10 let. Nyní se v pozici Key Account Managera věnuje externím poradenským sítím v rámci celé ČR především školením a veškeré obchodní činnosti ve vztahu ke smluvním partnerům společnosti a především ve vztahu k nástrojům kolektivního investování. Vzdělávání v oblasti cenných papírů a kapitálových trhů patří k jeho každodenní činnosti. Svoje odborné znalosti prezentuje i na sociálních sítích.

Volný čas věnuje především rodině. Zbytek času pak trochu sportu – dřív hlavně kolektivní; aktuálně nejvíce golf.

Aleš je investiční stratég a praktik, který již od roku 1994 sbírá finanční zkušenosti v PPF, IPB, ČSOB a dalších finančních společnostech.

V současnosti pracuje ve WOOD & Co. Financial Services na pozici ředitele pro externí distribuci. V minulosti však působil zejména na poli tvorby a řízení investiční strategie a analýz. V ČSOB Asset Managementu vykonával funkce hlavního investičního stratéga a vedoucího analytického týmu KBC Asset Management pro střední a východní Evropu. Během své kariéry se nicméně věnoval i restrukturalizacím firem, jejich oceňování a prodeji. Má zkušenosti s řízením firem z pozice představenstva nebo dozorčí rady.

Jsem členem Komory daňových poradců zapsaný pod evidenčním číslem 4777. Mám více než desetileté zkušenosti se zpracováním daňových přiznání a poradenství pro právnické i fyzické osoby.

Daňové poradenství je právní pomoc a finančně ekonomické rady ve věcech daní, odvodů, poplatků a jiných plateb, jakož i ve věcech které s nimi přímo souvisí. Zajistím správné splnění daňových a odvodových povinností včetně komunikace s finančními úřady a dalšími orgány státní správy. Samozřejmou součástí mých služeb jsou konzultace a poradenství v ekonomické oblasti.

Pracuje na pozici hlavního ekonoma u obchodníka s cennými papíry BH Securities, kde odpovídá za tvorbu makroekonomických analýz a strategických podkladů. Rovněž je poradcem předsedy vlády Petra Fialy pro ekonomické otázky. Dále je autorem populárního podcastu Offline Štěpána Křečka, který si již poslechly statisíce lidí. Věnuje se též komunikaci s veřejností a médii. Aktuálně patří mezi nejcitovanější české ekonomy.

Tomáš Daňhel je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru Bankovnictví a pojišťovnictví. V Saxo Bank pracuje od roku 2014, kdy měl na starosti rozvoj obchodních aktivit a příležitostí v rámci České a Slovenské republiky. Od roku 2017 je v Saxo Bank ve funkci Relationship Manager zodpovědného za udržování a rozvoj VIP klientely banky.

Honza Čížek působí ve finančnictví již 14 let. Začínal přímo v pojišťovně na úseku podpory při pojistných událostech v neživotním pojištění. Dále působil jako finanční poradce ve větších poradenských společnostech, které fungovaly na bázi MLM a posléze i jako junior manažer. V poslední z nich se začal z větší části zabývat vzděláváním poradců a do toho vnášel své zkušenosti z poradenské praxe.  Posledních 8 let se již naplno věnoval pouze vzdělávání finančních poradců, srovnávání produktů pojištění, investic a úvěrů a tvorby metodiky pro posouvání od zprostředkování k poradenství.

Ve VECTOR Certifikace působí jako lektor, kde propojuje praktické příklady z práce s klienty a legislativní požadavky na provozování této profese. Do svých vzdělávacích aktivit rád používá analýzy a statistiky, aby tím podpořil argumenty finančních poradců při jednání s klienty.

Jeho motto je: „Mou misí ve finančním poradenství je získat tomuto oboru důstojné postavení vedle dalších odborných podnikatelských profesí.“

Dominik Stroukal je hlavní ekonom Platební instituce Roger a přednáší na Metropolitní univerzitě. Je autorem několika knih, členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a ekonomickým poradcem SatoshiLabs. Slyšet ho můžete pravidelně v podcastu Ve vatě.

Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2021, druhé vydání 2019). V roce 2020 mu vyšla kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny. V roce 2021 mu vychází druhé vydání knihy Ekonomické bubliny (první vydání 2019, druhé 2021). 

Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově.

Twitter: @stroukal

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knih Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé a Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano, které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

Radim Dohnal je ekonom a specialista pro financování, akcie obchoduje přes 25 let, opce a deriváty přes 20 let, šéfoval obchod SaxoBank pro CEE region, je majitel poradenské firmy Capitalinked a někdejší člen iniciativy KoroNERV-20. Připravuje projekt finanční analýzy podle výkazů pro SME firmy. Twitter @DohnalRadim

4 990 Kč
včetně DPH

Co by vás ještě mohlo zajímat?

Nové
Pojištění vozidel a analýza potřeb

Pojištění vozidel a analýza potřeb

Kurz Online Pojištění Následné vzdělávání
Následné vzdělávání na investice

Následné vzdělávání na investice

Investice Kurz Online Následné vzdělávání
Nové
Pohled na trhy - minulost, současnost a předpokládaný výhled

Pohled na trhy - minulost, současnost a předpokládaný výhled

Investice Kurz Online Následné vzdělávání