Tento program se zaměřuje na poslední změny a trendy vyplývající ze zákona o povinném ručení, které musíte znát. Probereme, jak elektromobily a autonomní vozidla mění pojistný trh, a detailně se podíváme i na asistenční služby – ukážeme vám, jak klientům správně poradit při jejich výběru na základě klíčové otázky, jak často a kam jezdí. Dále se program zaměří na klíčové aspekty havarijního pojištění a poukáže na nejčastější chyby při sjednávání pojistných smluv, které mohou vést k problémům při likvidaci škod, například špatně nastavená pojistná částka. Získáte praktické poznatky a tipy od expertů z pojišťovny Allianz, abyste mohli efektivněji identifikovat a řídit rizika spojená s autopojištěním a stali se skutečným rádcem pro klienty, a to i díky znalosti toho, proč je záznam z jednání vaší nejlepší ochranou.
Pro poradce je zajímavý především pohled na současné legislativní změny, ale i trendy a směr dalšího vývoje elektromobility, asistenčních služeb a digitalizace, která s provozem více než 9,7 milionů vozidel v ČR souvisí. Současné změny jsou největší od "demonopolizace povinného ručení", proto nutná jejich dokonalá znalost všech poradců.
Tento program následného vzdělávání probíhá online v uživatelském účtu na webovém portálu společnosti VECTOR Certifikace. V uživatelském účtu se každému uchazeči počítá čas strávený studiem, který je nutný pro úspěšné dokončení tohoto programu následného vzdělávání.
Po absolvování minimálního času studia, který je stanoven, je uchazeči zpřístupněn závěrečný test. Tento závěrečný test je složený z otázek uvedených v kurzu. Po úspěšném absolvování závěrečného testu na konci kurzu je uchazeči vystaveno osvědčení o úspěšném absolvování programu následného vzdělávání dle článku XVI. zkouškového řádu.
Osoby způsobilé k vedení programu: Ing. Veronika Hašplová, Miroslav Zicha; Ing. Miroslav Škvára, MBA
Forma: distanční (elektronická)
Rozsah: 2 hodiny
Publikováno: 1.12.2025
Tento kurz je součást následného vzdělávání podle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění, v platném znění.
Označení skupiny odbornosti podle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění:
Kurz je pro vás vhodný pokud máte absolvovanou jednu z těchto zkoušek:
Ing. Miroslav Škvára, MBA se od roku 1993 do roku 2019 věnoval finančnímu poradenství. Pracoval ve stavební spořitelně, penzijním fondu, životní pojišťovně. V roce 1995 úspěšně vykonal makléřskou zkoušku na cenné papíry a kapitálové trhy pořádanou Ministerstvem financí. Přednášel externě na Czech Management Institute Praha a na MÚVS ČVUT. Od roku 2010 se specializuje na vzdělávání v oblasti financí. V letech 2014 a 2015 spolupracoval na projektu SEKO „Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí“ pořádaném Fondem dalšího vzdělávání.
Pravidelně publikuje a připravuje webináře na téma finanční gramotnosti. Od roku 2013 se věnuje lektorské činnosti v souvislosti s certifikacemi finančních poradců na penzijní produkty, spotřebitelské úvěry a investiční produkty. V roce 2016 byl Zlatou korunou jmenován Akademikem roku. Je autorem učebnice Finanční gramotnosti. Dlouhodobě vyučuje předmět Finanční gramotnost na Gymnáziu Voděradská v Praze 10. Je autorem kurzu Základní znalosti v oblasti drahých kovů. Působí jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti VECTOR Certifikace s.r.o.
V Allianz od roku 2002.
23 let zkušenosti v pojišťovnictví (odpovědnost za tvorbu produktu a metodik).
Aktuálně senior expert neživotního retailového pojištění (pojištění aut, majetku,cestovního pojištění).
V Allianz od roku 2003.
22 let zkušenosti v oblasti autopojištění (tvorba produkt a obchod).
Aktuálně manažer korporátního a podnikatelského pojištění.