Videokurz - penze

Nové
Videokurz - penze
Certifikace
Kurz
Online
Penze

Unikátní kurz je vytvořen ve spolupráci s naším partnerem TREFdata. Je praktický a plně online. Zaměřuje se na vše, co potřebujete ke komplexnímu poradenství o penzích. Každý si v něm něco zajímavého najde. Vhodný je pro nováčky i pro zkušené poradce. 

 • Nováčci se prakticky zorientují v základních pojmech penzí, obdrží argumenty pro sjednání penze i o tom, jak s klientem komunikovat. Dozvědí se i něco o koncepci případových studií u VECTOR Certifikace, ale i o změnách platných od roku 2024. Pozor, pro přípravu na zkoušku je nutno projít Online přípravný kurz na certifikaci zaměřený na penzijní produkty, který obsahuje všechny otázky, se kterými se můžete setkat na zkoušce u VECTOR Certifikace. 
 • Zkušeným poradcům stačí už jen samotný videokurz. Ocení praktické a přehledně zpracované změny platné od roku 2024. Zejména se pak dozví o tom, jak na komplexní poradenství v této oblasti, kde každý parametr smlouvy může být obchodní příležitostí pro poradce. Autoři nových unikátních srovnávačů a analýz se zkušenostmi ze společnosti Trefoil Services, s.r.o. vám představí výhody ucelené platformy penzí a DIPu TREFdata.

Kurz jsme rozdělili do 4 hlavních oblastí. Pochopíte, proč penzijní spoření uzavřít, jeho výhody, jak ho prodávat a jak o něm komunikovat s klientem.  Dozvíte se o základních pojmech a přípravě na zkoušku na penze a zejména o změnách v penzijním spoření a DIP platných od roku 2024. Pochopíte hlavní obchodní příležitosti, které parametry penzijní smlouvy přinášejí. Poznáte, jak užitečná pro vás může být ucelená platforma TREFdata.

Nákupem kurzu získáte přístup do demo verze na 14 dnů a slevu 10 % na zakoupení unikátního a komplexního nástroje, platformy penzí a DIPu: TREFdata.

Lekce

 • Proč spořit? Jaké jsou produkty spoření podporované státem 
  • Úvod
  • Proč spořit a jaké jsou produkty spoření podporované státem
  • Výhody penzijního spoření
  • Co je DIP? 
 • Penzijní spoření - příprava na zkoušku
  • Chystám se na zkoušku, co bych měl vědět
 • Penzijní spoření - obchod a komunikace
  • Penze jako obchodní příležitost
  • Co s penzijním spořením? Kombinace „penzijko“ a DIP.
  • Jak komunikovat s klientem
 • Změny v penzijním spoření v roce 2024. DIP
  • Změny v penzijním spoření v roce 2024
  • Které obchodní příležitosti to přináší?
 • PDF - Penzijní spoření - příprava na zkoušku

Průběh

 • Rozsah: 3 hodiny
 • Přístup k obsahu kurzu máte na 1 rok
 • Kurz je vhodný pro úplné nováčky i pro zkušené poradce, kteří si chtějí rozšířit odbornost.
 • Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Zakoupením kurzu získáte slevu 10 % na zakoupení unikátního a komplexního nástroje, platformy penzí a DIPu: TREFdata. Ještě nikdy jste neměli rozhodnutí klienta a komunikaci s ním tak jednoduchou. Platforma penzí obsahuje 30 kalkulaček a srovnání penzijních i investičních fondů s možností stáhnout výstup pro klienta. Zároveň zde najdete vysvětlení všech témat týkajících se penzí, metodiky, vzory komunikace s klientem, zpracované obchodní příležitosti, e-book pro klienty a další marketingové služby. Více zde: https://trefdata.cz/. Sleva platí při využití ročního předplatného.

Chcete si platformu vyzkoušet? Zakoupením kurzu získáváte přístup do DEMO verze platformy na 14 dní.

Lektoři

Ing. Miroslav Škvára, MBA se od roku 1993 do roku 2019 věnoval finančnímu poradenství. Pracoval ve stavební spořitelně, penzijním fondu, životní pojišťovně. V roce 1995 úspěšně vykonal makléřskou zkoušku na cenné papíry a kapitálové trhy pořádanou Ministerstvem financí. Přednášel externě na Czech Management Institute Praha a na MÚVS ČVUT. Od roku 2010 se specializuje na vzdělávání v oblasti financí. V letech 2014 a 2015 spolupracoval na projektu SEKO „Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí“ pořádaném Fondem dalšího vzdělávání.

Pravidelně publikuje a připravuje webináře na téma finanční gramotnosti. Od roku 2013 se věnuje lektorské činnosti v souvislosti s certifikacemi finančních poradců na penzijní produkty, spotřebitelské úvěry a investiční produkty. V roce 2016 byl Zlatou korunou jmenován Akademikem roku. Je autorem učebnice Finanční gramotnosti. Dlouhodobě vyučuje předmět Finanční gramotnost na Gymnáziu Voděradská v Praze 10. Je autorem kurzu Základní znalosti v oblasti drahých kovů. Působí jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti VECTOR Certifikace s.r.o.

Profesionál s vice jak 20 letými zkušenostmi z řízení obchodu, marketingu a firemních financí, které získal v předních mezinárodních společnostech.

Několik posledních let se zabývá poskytováním poradenských služeb oblasti správy majetku a  komplexního finančního plánování a vyjednávání.

Je spolutvůrce platformy TrefData, zejména potom srovnávače penzijních fondů, investičních řešení a nástrojů na modelace klientských plánů.

Vystudoval britskou obchodní univerzitu a MBA s Nottingham Trent University.

690 Kč
včetně DPH

Hodnocení kurzu

5,0 (4)
Přečtěte si hodnocení

Hodnocení kurzu (4)

Co by vás ještě mohlo zajímat?

Pojištění vozidel a analýza potřeb

Pojištění vozidel a analýza potřeb

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění
Velká pojistná rizika v praxi

Velká pojistná rizika v praxi

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění
Pojištění majetku a odpovědnosti občanů v praxi