Přípravný videokurz na zkoušku ZPKT (investiční zkoušku)

Přípravný videokurz na zkoušku ZPKT (investiční zkoušku)
Investice
Kurz
Online

Záznam z živého webináře, který probíhal v listopadu 2022, vám pomůže s přípravou na velkou zkoušku z investic. V kurzu se dozvíte hlavně souvislosti, díky kterým si dokážete mnoho odpovědí na otázky logicky odvodit. Naučte se na zkoušku bez biflování a učení správných odpovědí zpaměti. Jednotlivými lekcemi vás provedou přední čeští ekonomové a odborníci. Získáte pevné základy pro práci profesionálního investičního poradce. Absolvováním kurzu zvýšíte úspěšnost u zkoušky.

Kurz je navržen tak, aby vám pomohl rychle a trvale zvýšit úspěšnost u testových otázek ke zkoušce na investice a pro maximální využití vašeho času. Kurz jsme rozdělili do kapitol, podle tematických oblastí stejně jako u zkoušky. Videobloky obsahují maximum informací, které potřebujete pro pochopení souvislostí fungování kapitálových trhů. Účastník může kurzu využit jak ve fázi přípravy, tak i v případě, že již zkoušku vykonal a přesto se chce v některé oblasti více zdokonalit, protože se stane aktivním "účastníkem trhu".

Kurz obsahuje:

 • 9 lekcí
 • 12 hodin video přednášek
 • Přístup k obsahu na 1 rok

Obsah

V kurzu se naučíte:

 • Jak funguje finanční trh, jeho význam, dohled a jak funguje inflace
 • Co je to ETF, OPF, FKI, jaké jsou výhody fondů i jejich rizika
 • Jak se ve fondech vyznat a hodnotit je
 • Co je to dluhopis, jednotlivé druhy a jejich použití
 • Jak fungují akcie, jejich druhy a práva s nimi spojená
 • Co je to peněžní trh a jaké cenné papíry se na něm obchodují
 • Způsoby oceňování akcií a dluhopisů
 • Kdo je to emitent a jak probíhá emise cenných papírů
 • Jak se vyznat v daních v investování, jak se daní příjem z kapitálového majetku a jak z prodeje cenných papírů
 • Způsoby poskytováních investičních služeb a pravidla, která se k nim vážou
 • Povinnosti obchodníků s cennými papíry, investičních společností, zprostředkovatelů a vázaných zástupců
 • Co je to garanční fond obchodníků s cennými papíry
 • Základní i pokročilé investiční strategie
 • Makroekonomické ukazatele a jak s nimi pracovat, zajištění rizik, psychologie trhů
 • Základy derivátů – co je to opce, forward, swap, futures,…
 • Jak pracovat s deriváty, jak deriváty využívat při investování a způsoby oceňování derivátů

Průběh

 • Přístup k obsahu kurzu máte na 1 rok
 • Kurz je vhodný pro úplné nováčky i pro zkušené poradce, kteří si chtějí rozšířit odbornost.
 • Záznam z živého webináře, rozdělený do 9 videí
 • Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Lektoři

Michal ve společnosti Conseq Investment Management pracuje v oddělení externí distribuce. Zde působí už 10 let. Nyní se v pozici Key Account Managera věnuje externím poradenským sítím v rámci celé ČR především školením a veškeré obchodní činnosti ve vztahu ke smluvním partnerům společnosti a především ve vztahu k nástrojům kolektivního investování. Vzdělávání v oblasti cenných papírů a kapitálových trhů patří k jeho každodenní činnosti. Svoje odborné znalosti prezentuje i na sociálních sítích.

Volný čas věnuje především rodině. Zbytek času pak trochu sportu – dřív hlavně kolektivní; aktuálně nejvíce golf.

Aleš je investiční stratég a praktik, který již od roku 1994 sbírá finanční zkušenosti v PPF, IPB, ČSOB a dalších finančních společnostech.

V současnosti pracuje ve WOOD & Co. Financial Services na pozici ředitele pro externí distribuci. V minulosti však působil zejména na poli tvorby a řízení investiční strategie a analýz. V ČSOB Asset Managementu vykonával funkce hlavního investičního stratéga a vedoucího analytického týmu KBC Asset Management pro střední a východní Evropu. Během své kariéry se nicméně věnoval i restrukturalizacím firem, jejich oceňování a prodeji. Má zkušenosti s řízením firem z pozice představenstva nebo dozorčí rady.

Jsem členem Komory daňových poradců zapsaný pod evidenčním číslem 4777. Mám více než desetileté zkušenosti se zpracováním daňových přiznání a poradenství pro právnické i fyzické osoby.

Daňové poradenství je právní pomoc a finančně ekonomické rady ve věcech daní, odvodů, poplatků a jiných plateb, jakož i ve věcech které s nimi přímo souvisí. Zajistím správné splnění daňových a odvodových povinností včetně komunikace s finančními úřady a dalšími orgány státní správy. Samozřejmou součástí mých služeb jsou konzultace a poradenství v ekonomické oblasti.

Tomáš Daňhel je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru Bankovnictví a pojišťovnictví. V Saxo Bank pracuje od roku 2014, kdy měl na starosti rozvoj obchodních aktivit a příležitostí v rámci České a Slovenské republiky. Od roku 2017 je v Saxo Bank ve funkci Relationship Manager zodpovědného za udržování a rozvoj VIP klientely banky.

Honza Čížek působí ve finančnictví již 14 let. Začínal přímo v pojišťovně na úseku podpory při pojistných událostech v neživotním pojištění. Dále působil jako finanční poradce ve větších poradenských společnostech, které fungovaly na bázi MLM a posléze i jako junior manažer. V poslední z nich se začal z větší části zabývat vzděláváním poradců a do toho vnášel své zkušenosti z poradenské praxe.  Posledních 8 let se již naplno věnoval pouze vzdělávání finančních poradců, srovnávání produktů pojištění, investic a úvěrů a tvorby metodiky pro posouvání od zprostředkování k poradenství.

Ve VECTOR Certifikace působí jako lektor, kde propojuje praktické příklady z práce s klienty a legislativní požadavky na provozování této profese. Do svých vzdělávacích aktivit rád používá analýzy a statistiky, aby tím podpořil argumenty finančních poradců při jednání s klienty.

Jeho motto je: „Mou misí ve finančním poradenství je získat tomuto oboru důstojné postavení vedle dalších odborných podnikatelských profesí.“

Dominik Stroukal je hlavní ekonom Platební instituce Roger a přednáší na Metropolitní univerzitě. Je autorem několika knih, členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a ekonomickým poradcem SatoshiLabs. Slyšet ho můžete pravidelně v podcastu Ve vatě.

Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2021, druhé vydání 2019). V roce 2020 mu vyšla kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny. V roce 2021 mu vychází druhé vydání knihy Ekonomické bubliny (první vydání 2019, druhé 2021). 

Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově.

Twitter: @stroukal

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knih Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé a Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano, které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

Radim Dohnal je ekonom a specialista pro financování, akcie obchoduje přes 25 let, opce a deriváty přes 20 let, šéfoval obchod SaxoBank pro CEE region, je majitel poradenské firmy Capitalinked a někdejší člen iniciativy KoroNERV-20. Připravuje projekt finanční analýzy podle výkazů pro SME firmy. Twitter @DohnalRadim

2 990 Kč
včetně DPH

Hodnocení kurzu

4,2 (6)
Přečtěte si hodnocení

Hodnocení kurzu

„Kurz mohu opravdu doporučit! Přednášející nám problematiku oblastí u zkoušek dopodrobna vysvětlili a probrali vše potřebné. Dalo mi to i hodně do praxe a ne pouze na úspěšné zakončení zkoušky. Takže ještě jednou děkuji! :)“

„V celku je kurz velmi užitečný a zajímavý . Projev některých lektorů byl slabší , naopak například pan Jan Čížek se mi velmi líbil . Hodnotím jeho projev jako nejlepší , hovořil zřetelně , jasně a k tématu . Při jeho výkladu se opravdu nedalo usínat . Bohužel to nejde říct o všech lektorech .“

„Kurz ze velice nepřehledný a zbrklý. Je dobré, že jinde mají videoprezentaci dobře zpracovanou, toto je z 80% marná časová investice.“

Co by vás ještě mohlo zajímat?

Pojištění bytových domů a společenství vlastníků jednotek
Pojištění vozidel a analýza potřeb

Pojištění vozidel a analýza potřeb

Kurz Následné vzdělávání Online Pojištění
Nové
Tři fáze životního pojištění - 1) Sjednání pojištění
Úvod do kryptoaktiv - pokračování